A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Березанський професіний аграрний ліцей"

Навчально-методична робота

   

 

 

 

 

 

 Методист

Лосєва Людмила Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

   

 

 

 

   Методична робота в ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей» здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про методичну роботу в ПТНЗ», Статуту ліцею, іншими нормативно-правовими актами в галузі освіти.

   Методична робота – це цілісна система взаємопов’язаних дій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досвіду й конкретному аналізі викладачів і спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя, на збагачення й розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу , на досягнення оптимальних результатів освіти.
   Безпосередньою метою методичної роботи є ріст рівня педагогічної майстерності викладачів і педагогічного колективу.
   У системі методичної роботи враховано індивідуальні та колективні форми роботи. Колективні форми роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виробничого процесу, аналізу результатів колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду.
   Основними завданнями методичної роботи є:
  • організаційно-методичне забезпечення програм розвитку професійно-технічного навчального закладу;
  • удосконалення змісту, форм й методів навчання та виховання учнівської молоді, забезпечення єдності, органічного взаємозв’язку загальноосвітньої та професійної підготовки здобуівчів освіти й  слухачів на основі принципів гнучкості, наступності, прогностичності, ступневості професійно-технічної освіти;
 • розвиток педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури, створення мотивації йумов для професійного вдосконалення;
 • інформаційне забезпечення педагогічних працівників із питань педагогіки, психології, інформування про досягнення науки передового педагогічного та виробничого досвіду;
 • організаційно-методична допомога в розвитку педагогічної творчості, експериментально-дослідницькій роботі, упровадженні результатів наукових досліджень, передового досвіду, педагогічних технологій тощо;
 • створення комплексно-методичного забезпечення предметів і професій, розробка та видання навчальних, методичних посібників, рекомендацій, наочних засобів навчання;
 • забезпечення інтеграції навчального процесу, науки й практики;
 • підготовка до атестації педагогічних працівників.
Методична робота в ліцеї  підпорядкована єдиній методичній темі:  «Використання інноваційних технологій в навчальному процесі як умова активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів», розрахована на 2016-2020 рр.
    Колективною формою організації навчально-методичної та педагогічної роботи є педагогічна рада. Засідання педагогічної ради проводяться згідно з планом роботи закладу.
   У структурі  методичної роботи працюють чотири  методичні комісії:
•    методична комісія викладачів суспільно-гуманітарного циклу;
•    методична комісія викладачів природничо-математичних дисциплін;
•    методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання по підготовці кухарів, продавців продовольчих товарів, офіціантів;
•    міжпрофесійна циклова комісія викладачів та майстрів виробничого навчання по підготовці електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, водіїв автотранспортних засобів.
   Робота методичних комісій спрямована на реалізацію методичної проблеми ліцею і здійснюється за планами, що складаються на навчальний рік. Засідання методичних комісій відбуваються щомісяця, при плануванні роботи враховуються напрацювання педагогічних працівників ліцею, індивідуальні побажання членів методичних комісій,  результати освітнього процесу за попередні роки, досвід інших закладів освіти.
   На методичні комісії покладено підготовку завдань для першого етапу Всеукраїнської олімпіади з базових предметів, проведення предметних тижнів, конкурсів, відкритих уроків, виховних заходів з предметів тощо. Предметні тижні, які проводяться в навчальному закладі,  це, як правило, комплекс навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення знань з предмета. Метою цих заходів є і удосконалення професійної майстерності викладачів, збагачення їхнього педагогічного досвіду.
   Координаційним центром  методичної роботи в ліцеї є методичний кабінет.
   У методичному кабінеті міститься: інформація про інноваційні педагогічні технології, план роботи педагогічної та методичної ради, план роботи атестаційної комісії закладу освіти, графік підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
   На допомогу педагогічним працівникам систематизовано матеріал за темами: Для надання адресної допомоги в методичному кабінеті створено папки за різними напрямками:
•    Управлінська діяльність.
•    Нормативні матеріали.
•    На допомогу майстру виробничого навчання
•    На допомогу викладачу.
•    Атестація педагогічних працівників
•    Сучасний урок. Проблеми. Пошуки. Знахідки.
•    На допомогу молодому педагогу.
•    Моніторинг якості освітнього процесу.
•    Методичні комісії тощо.
   Робота  методичного кабінету організована з урахуванням педагогічних запитів викладачів та майстрів виробничого навчання. У кабінеті зібрані методичні матеріали, підготовлені педагогічними працівниками: методичні розробки уроків та позакласних заходів, доповіді, плани-конспекти відкритих уроків, посібники та методичні рекомендації, плани роботи  методичних комісій тощо.
        

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування