A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Державний навчальний заклад "Березанський професіний аграрний ліцей"

Поради соціального педагога, з метою ефективності адаптації учнів І курсу

Дата: 12.09.2018 10:23
Кількість переглядів: 201

12 вересня у ДНЗ "Березанський ПАЛ" соціальним педагогом Баліцькою Н. В. було проведено ряд заходів "Урок" з учнями, з метою соціалізації першокурсників у навчальному просторі ліцею.

Поради соціального педагога,
з метою ефективності соціалізації (адаптації) учнів І курсу

Шановний першокурснику!

Ти обрав дуже гарний навчальний заклад – ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей». Сьогодні ти проходиш період адаптації (пристосування) до соціального середовища ліцею. В тебе з’явилося безліч нових знайомих: учнів, педагогів, вихователів, наставників. Не кожен учень, навіть із високим рівнем психологічної готовності, може впоратися із труднощами у навчанні і внутрішніми психологічними проблемами у спілкуванні.

Тому! Для того, щоб у період АДАПТАЦІЇ тобі було легше і спокійніше, щоб ти відчував підтримку і допомогу з боку педагогічних працівників ліцею, я хочу надати тобі кілька порад. Але спочатку хочу повідомити, що якщо ти відчуваєш, що процес адаптації до соціального середовища ліцею в тебе вже досить тривалий (затяжний) і ти ніяк не можеш справитися з цією проблемою, звернися до психологічної служби ліцею, представником якої є соціальний педагог. Разом з тобою ми спробуємо подолати ті труднощі, які в тебе виникли під час адаптаційного періоду.

Так от! Які ж причини можуть утруднювати адаптації до соціального середовища ліцею?

1. Нові педагоги та їх вимоги. Ти звик до тих вчителів, які навчали тебе в школі. В ліцеї нові для тебе обличчя педагогів, нові форми навчання, нові вимоги, новий темп у навчанні, особливості мови, стиль викладача. Ти опиняєшся у ситуації множинності вимог. Яка твоя задача? Ти опановуєш вміння, які необхідні для дорослого життя. Тому, якщо ти спробуєш навчитися враховувати вимоги різних вчителів, аналізувати і співвідносити (порівнювати) їх, то тобі на якомусь етапі стане легше долати труднощі, пов’язані із множинністю вимог різних вчителів.

2. Нові терміни. Під час навчання у ліцеї в тебе з’явиться безліч нових і незрозумілих для тебе термінів. Адже в нас ти отримуєш не лише загальну середню освіту, а й професійну освіту. Звичайно, що кожен вчитель обов’язково буде пояснювати всі ті терміни, які будуть зустрічатися під час навчання. Але! Зараз безліч різних словників, які можуть допомогти тобі правильно розуміти, а згодом і висловлюватись правильною професійною термінологією.

3. Самореалізація у мікроколективі групи. Успішність самореалізації учня тісно пов’язана із мікрокліматом учнівського колективу. Тому! Не забувай про те, що ти частина цього колективу. Успіх колективу залежить від його спільної діяльності, від того, наскільки колектив вміє і хоче бути командою. Що для цього потрібно? Не боятися проявляти ініціативу, не боятися висловлювати власну думку (не намагаючись доводити до конфлікту), не боятися мати право на помилку, брати участь у спільній діяльності (звичайно тій, яка не має відхилень в неправомірний бік), співпрацювати в умовах альтернативи (не забувай, що всі люди різні і, що бажано з розумінням ставитися до думки кожного) а також, створювати демократичну атмосферу у спілкуванні з однолітками (кожна людина цінна і думка кожної людини – цінна).

4. І ГОЛОВНЕ! ЗВЕРТАЙСЯ ЗА ПОРАДОЮ ТА ДОПОМОГОЮ ДО КЛАСНОГО КЕРІВНИКА, СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА! ГОВОРИ! НЕ ПОТРІБНО ЗАМОВЧУВАТИ ПРОБЛЕМИ! В житті немає нічого такого, що не підлягало б корекції (вирішенню). Все має своє логічне завершення: і конфлікт, і непорозуміння. Класний керівник – це перший друг, який завжди прийде тобі на допомогу, або знайде вихід із складної ситуації.

5. Психологічна служба ліцею. В нашому навчальному закладі працює психологічна служба ліцею, представником якої є соціальний педагог Баліцька Наталія Вячеславівна. Соціальний педагог – це спеціаліст, який надає педагогічну, психологічну, психотерапевтичну, соціальну, юридичну допомогу людям, які її потребують. Графік роботи соціального педагога можна побачити на стенді «КУТОЧОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЛІЦЕЮ», який знаходиться на третьому поверсі навчального корпусу ліцею.

Бажаю тобі удачі!!!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування