A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Державний навчальний заклад "Березанський професіний аграрний ліцей"

ВІЧНИЙ ЯК НАРОД

Дата: 22.05.2019 12:40
Кількість переглядів: 187

22 травня 2019 року, у пам’ятний день перепоховання Т. Г. Шевченка у Каневі, у ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей» було проведено позакласний захід: «Вічний як народ». 


Викладач української мови і літератури Галина Мислик ознайомила присутніх з маловідомими фактами перепоховання Тараса Шевченка, про місце першого поховання на Смоленському кладовищі у Санкт – Петербурзі. Про що, зокрема, раніше писав поет: «Холоне серце, як згадаю,
Що не в Україні поховають…». 
Прах Тараса пролежав 58 днів на Смоленському кладовищі, а дозвіл на перевезення тіла було дано у квітні 1861 року. Похоронну процесію зустрічали і супроводжували багатолюдні юрби людей.


Ведучі заходу, здобувачі освіти групи № 32, у своїх виступах розповіли про численних шанувальників Великого Кобзаря,особливо молодь, яка везла дроги з труною; про очікування дозволу на в’їзд до Києва, про виконання заповіту генія українського слова: поховати його на горі біля Дніпра; про могилу Тараса на Чернечій горі, яка повністю відповідала бажанню поета поселитися та жити на цій землі; про багатолюдну панахиду 21 травня 1861 року і перепоховання Тараса Шевченка 22 травня 1861 року о сьомій годині вечора.
Наприкінці заходу юнаки і дівчата читали поетичні рядки Івана Драча:
У кругосвітній похорон пішли,
Щоб зупинитись на горі Чернечій,
Йшла вперше Україна по дорозі
У глибину епох і вічних зльотів – 
Йшла за труною сина і пророка.
За нею по безсмертному шляху
Ішли хохли, русини, малороси,
Щоб зватись УКРАЇНЦЯМИ віднині.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування