A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Березанський професіний аграрний ліцей"

Правила поведінки здобувача освіти

Правила поведінки здобувачів освіти

ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей»

 

Правила поведінки учнів під час освітнього процесу затверджені педагогічною радою ліцею

 

І. Загальні правила поведінки

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті ліцею.

1.1. Здобувач освіти приходить до закладу освіти за 15 хвилин до початку занять –  о 8 годині 15 хвилин.

1.2. Приходити до ліцею необхідно в чистому одязі та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3 У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати майстру в/н або класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності.

1.4. У разі пропуску занять по хворобі, здобувач зобов’язаний надати довідку з медичної установи.

1.5.  Здобувач освіти повинен мати на заняттях всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя. Виконувати домашню роботу по завданню викладача та майстра виробничого навчання.

1.6. Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати  у будь-який спосіб,  зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.7. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території ліцею і при проведенні загальноліцейських заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

1.8. Здобувач освіти повинен виявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Забороняється вживання здобувачами принизливих й образливих висловів, ненормативної лексики, демонстрування непристойних жестів. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим.

1.10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною, прояви булінгу, дискримінація по національній або расовій ознаці є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти в ліцеї та за його межами.

1.11. Здобувач освіти повинен в разі виявлення факту булінгу в учнівському колективі негайно повідомити психологічну службу або класного керівника (майстра виробничого навчання).

1.12 Не дозволяється користуватися міні-акустичними системами і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.

1.13.  Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею, класному керівнику або  адміністрації ліцею.

1.14. Усі здобувачі зобов’язані берегти  майно та оснащення навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень та місць загального користування, зелені насадження на території ліцею, дбайливо  поводитися зі своїми речами та речами інших здобувачів освіти.

1.15. У разі навмисного пошкодження ліцейського майна батьки здобувача освіти зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.16 Учні ліцею зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу закладу та учнів чергової групи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.17. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей» без нагляду педагогічних працівників.

1.18. Суворо забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв в ліцеї та на прилеглій до нього території (крім спеціально відведених місць).

 ІІ. Поведінка здобувачів освіти на уроках

2.1. Здобувачі освіти входять до аудиторії за дзвінком. (08.30 год.)  Після дзвінка здобувач займає своє місце, готує необхідні для уроку речі. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.2. Коли викладач, майстер в/н  входить до навчальної аудиторії, здобувачі встають, вітаючись. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, який увійшов до навчального кабінету під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли учні працюють з інструментами та обладнанням.

2.3. Відсутніх здобувачів освіти староста  або відповідальна особа  позначає в рапортичці, яку подає викладачу на початку уроку.

2.4. Під час уроку не можна ходити по навчальній  аудиторії чи навчальній лабораторії, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу педагога, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.5. Під час уроку здобувач зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача/ майстра виробничого навчання, дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. 

2.6. Під час занять залишати аудиторію за необхідності здобувачу освіти можливо тільки з дозволу викладача/майстра виробничого навчання.

2.7 При користуванні на уроці підручниками здобувачі освіти мають бути акуратними. В підручниках не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки тощо. Псування, втрата підручника, взятого з бібліотеки, відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.8. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється.  Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача/майстра виробничого навчання. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається класному керівнику групи, майстру виробничого навчання або батькам здобувача освіти у той же день.

 2.9. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

2.10.  На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивну залу здобувачам освіти заходити забороняється.

2.11. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил  безпеки життєдіяльності, правил поведінки в навчальних аудиторіях, як під час уроків, так і по  закінченню.

 ІІІ. Поведінка здобувачів освіти під час перерв

3.1. Під час перерви здобувачі переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути здобувачам освіти під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації.

3.4.  Під час руху коридорами здобувачам освіти заборонено штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

 

 

 

ІV. Поведінка здобувачів освіти поза ліцеєм

4.1. Здобувачі освіти ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей» зобов’язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими, бути уважним до дорослих, малолітніх дітей і літніх людей.

4.2. Дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

4.3.Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань. 

4.4. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

 4.5. Суворо забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв в громадських місцях.

V. Прикінцеві положення

5.1. Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей»:

5.2. За порушення цих Правил та Статуту ліцею здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:

  • усне зауваження;;
  • виклик здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування